אורטיקריה כרונית וטיפול בה הגורמים ומידע כללי
הטיפול האלטרנטיבי.
הטיפול בלעדי ויחיד מסוגו בעולם פרי פיתוחו ותגליתו של רמי מור   

מהי אורטיקריה ?
אורטיקריה היא אוסף של פריחות מסיבות שונות תחת שם אחד ועובדה זו 
משליכה על סיכויי החולה להגיב או לא להגיב לטיפול בהיות הגורם שונה בן החולים
אך כאמור , לכל החולים ניתן שם אחד - אורטיקריה.
  
אורטיקריה ואנגיואדמה הן פריחות נפוצות ושכיחות למדיי.
בין חמישה עשר לעשרים אחוז  מקרב האוכלוסיה  מדווחים על התנסות בתופעה .
מקובל לראות באורטיקריה ביטוי לתגובה אימונולוגית אלרגית לחשיפה
כלפי חומרים מעוררי תגובה  - אך  ראוי לזכור כי מרבית המקרים של אורטיקריה
כרונית אינם ממקור אלרגי או מקור שניתן להצביע עליו.

סיווגים  של אורטיקריה .
1. אטופית -  קיימת שכיחות של אורטיקריה חריפה בקרב חולים אשר בעברם מחלות אטופיות כגון :  אסתמה , נזלת אלרגית  , פריחות עור אקזמתיות , אטופיק דרמטיטיס .
2.בעלי רגישות יחודית למזון ותרופות , מזונות רבים , כגון : צדפות ים , דגים, ביצים , שוקולד ותרופות מסוגים שונים במיוחד פניצילין אך גם תרופות אחרות כולם יכולים לגרום לפריחות אורטיקריות.
3.אורטיקריה כמחלה אוטואימונית גנטית - כ 30% מחולי האורטיקריה מהווים ביטוי למחלה אוטואימונית נלוות או כסיפור משפחתי למחלות אוטואימוניות בעיקר מחלות הקשורות לבלוטת התריס תת פעילות של בלוטת התריס או יתר פעילות  - אך אין לשלול ביטויים אחרים של אוטואימוניות , כמחלת הלופוס , דלקת מיפרקים שגרונית , סכרת סוג 1 התלויית אינסולין ועוד אחרות.
במחלה אוטואימונית ישנה יצירת נוגדנים עצמיים הגורמים לפריחה. המחלות האוטואימוניות גוררמות לשורה של מחלות באברים שונים כך פגיעה בבלוטת התריס מובילה לתת פעילות או יתר פעילול של הבלוטה , במחלת  לופוס - הפגיעה תתכן במספר איברים או באיבר בודד , בדלקת מיפרקים הפגיעה תתכן במספר מיפרקים או במיפרק בודד - אורטיקריה כרונית היא אחד המצבים האוטואימונים אשר עשויה להתלוות למחלה אוטואימונית קיימת או מישנית.
בעניין זה , הנסיון מלמד כי חולה האורטיקריה עשוי לגלות בן משפחה במעגל הראשון או השני והשלישי של התבטאות מחלה אוטואימונית כל שהיא.
4. אורטיקריה פיסיקלית  -  כולינרגית -  דרמטוגרפיזם  , תחת הגדרה זו  נכללות פריחות אורטיקריות  הנגרמות מלחץ מקומי על העור , סביב החזיה , חגורת המכנסיים והתחתונים , חשיפה לקור – חום או קרינת שמש   UV אולטרה סגולה  (  solar urticaria ) .      תגובה לחום או שינוי טמפרטורה (   אורטיקריה כולינרגית ) זו יכולה להתבטא אם או בלי פריחה אלא בעקצוץ וגרד עז.
אורטיקריה ואנגיואדמה - הפרעה במערכת המשלים : זוהי צורה פחות שכיחה של אורטיקריה אשר נגרמת מחסר ברכיב מעכב  activated c1 component  . תופעה זו יכולה להיות מולדת או נרכשת משך השנים עקב מחלה ממארת.
5.עובדה חשובה שעל החולה לדעת ונגדיר זאת בלשון פשוטה ובהירה לחולה המתעניין.
סיכויי ההחלמה מאורטיקריה תלויים באנטיגנים (הגורמים שכלפיהם מערכת החיסון יוצרת נוגדנים כתגובה )
לאורטיקריה ישנם אנטיגנים (גורמים ) חיצוניים ואנטיגנים ( גורמים ) פנימיים המפורטים בפרק זה בהרחבה.
חובה להבהיר זאת לחולה טרם תחילת הטיפול ובכך ימנעו ממנו אי הבנות שבהבנת אופי המחלה וסיכויי ההחלמה.
הגורמים החיצוניים הגורמים לאורטיקריה - אלו הם חיידיקים ונגיפים שהחולה לא חש בהם על פי רוב - במקרים אלו הטיפול המפורט כאן באתר הוא היחיד אשר יביא להחלמת החולה מאורטיקריה וברמה הסטטיסטית ברוב חולי האורטיקריה הגורם הוא חיידקי או וירלי.
הגורמים הפנימיים הגורמים לאורטיקריה - אם הגורמים החיצוניים ידועים כחיידיקים ווירוסים אזיי הגורמים הפנימיים הם גנטים ועל פי רוב החולה אינו מודע לעובדה כי הוא נושא מוטציה גנטית משפחתית אשר מתבטאת בהופעת מחלות אוטואימוניות שונות במעגל המשפחתי שלו, סיכויי החולה להחלים מאורטיקריה במקרה זה הם נמוכים בהשוואה לחולה אחר אשר אינו נמנה עם הגורמים הפנימיים הגנטים המעורבים בהופעת המחלה.
6.
אורטיקריה שלאחר זיהום וירלי או חיידקי - יותר ויותר עדויות מצביעות על מעורבותם של וירוסים שונים ואף חיידקים שונים כמו גם גורמים זיהומיים אחרים בהופעתה של האורטיקריה , עובדה זו ידועה בקרב רופאים אימונולוגים ,הדעה הרווחת גורסת כי תתכן התלקחות של אורטיקריה גם לאחר זמן רב מהופעת הזיהום והחלמת החולה ממנו ובכך יש לראות מאין תגובה חיסונית שביצירת נוגדנים כנגד המזהם אשר לעיתים זה יכול להיות  זיהום שאינו זכור לחולה ואותם נוגדנים שנוצרו כנגד הזיהום יפעלו כחרב פיפיות כנגד שאריות המזהם וכנגד הגוף עצמו, הטיפול המפורט כאן באתר יעיל באופן דראמטי במצבים אלו ולראיה , בקרב ילדים חולי אורטיקריה נדרשים ימים ספורים להחלמת הילד החולה.
גם בקרב מבוגרים שהמחלה פרצה אצלם לאחר זיהום וירלי או אחר נצפתה החלמה דראמטית אודות
לטיפול.
7.אורטיקריה ואנגיואדמה שאינה אימונולוגית.
זו נגרמת מחומרים שונים עימם בא החולה במגע בין אם מגע פיסי - מגע עם חומרי הדברה - חומרים כימיים שונים – דטגרנטים – משחות נעליים – צמחים שונים ( סרפד ) , או נטילת תרופות.
8.אורטיקריה /  אנגיואדמה אידיאופטית כרונית .
אורטיקריה הנמשכת למעלה מששה שבועות מוגדרת כאורטיקריה כרונית. אצל למעלה משמונים אחוז מהמקרים הסובלים מהישנות של אורטיקריה לא ניתן לזהות גורם מעורר. מקובל לייחס זאת להפרעות הורמונליות או מטבוליות או אף גורמים רגשיים של סטרס מתמשך , אך אין הוכחה חד משמעית שאכן כך הדבר.

הטיפול האלטרנטיבי אל מול הטיפול הקונבנציונלי באורטיקריה .
הטיפול הקונבנציונלי באורטיקריה מבוסס בעיקר על תכשירים אנטי היסתמינים ובהמשך לא מן הנמנע כי ידרשו תרופות סטירואידיות אשר לא בהן טמון הפתרון . שימוש בסטירואידים בכל מינון יגרום לדיכוי הפריחה ברמה המיידית אך לחולה צפוייה התלקחות חזקה בעוצמה גדולה ומכופלת מזו שקדמה לטיפול - מצב זה קרוי " ריבאונד של סטירואידים " זהו תוצר של שימוש בסטירואידים בן אם בזריקה ( דיפרוספאן ואחרות ) ובן אם מדובר בנטילת סטירואידים בכדורים ( פרדניסון ) אך גם בתרופות אחרות מדכאי חיסון.
הטיפול  בסטירואידים
 כרוך בד"כ בתופעות לוואי שאינן עולות בקנה אחד עם התכלית שלשמה נועד הטיפול – ולא פעם ניתן לפגוש בחולים ההופכים לקורבן של הטיפול עצמו.
לא אחת נעשה שימוש בתרופות קשות כגון , ציקלוספורין ( המיועד לדיכוי מערכת החיסון במקרים של השתלת איברים ) ואף בו אין בשורה של ממש אלא סיכון גבוה בפגיעה כלייתית ופגיעות אחרות שלא כאן לדון בהם.

הטיפול האלטרנטיבי .
זוהי בשורה טיפולית בלעדית מסוגה בעולם לסובלים מהמחלה הקשה ,המעיקה  וחשוכת המרפא  הזו , אורטיקריה כרונית.
הטיפול המופלא הזה הביא למזור והצלה בחלק גדול מהמקרים של אורטיקריה כרונית, וכן גם במצבי אורטיקריה כולינרגית  
הוא תרם להפסקת הסבל הקשה הכרוך בהתמודדות עם המחלה.
הטיפול מבוסס על הרכב / קוקטייל של צמחי מרפא בריכוז גבוה להם תכונות נוגדות דלקת בלא כל תופעות לוואי ! 
הטיפול אינו מתיימר להוות תשובה חד משמעית לכל חולה אורטיקריה באשר הוא , הטיפול אינו מהווה תרופה חד משמעית בכל המקרים ובכל הצורות -  או תעודת ביטוח כי החלמה הודות לטיפול זה תהווה תעודת ביטוח לעתיד . לא כך הדבר – ובכל זאת בשורה טיפולית של ממש יש בו בטיפול הזה תקווה גדולה לחולים בחלק גדול של המקרים בהם לא זוהה גורם מחולל לאורטיקריה.

הטיפול פותח ע"י רמי מור במאמץ אישי ומקצועי והוא בלעדי.
לאחר סריקה מקפת באתרי אינטנרט ברחבי העולם  - לא נמצא דיווח על טיפול מקביל באיכותו וברמתו לטיפול זה.

האם הטיפול כולל דיקור סיני ?
התשובה היא שלילית , הטיפול אינו כולל דיקור - דיקור סיני אינו יעיל במחלות בעלות אופי אוטואימוני כמו אורטיקריה בה נוצרים נוגדנים עצמיים כנגד הגוף עצמו -  לדיקור סיני יש יותר יחסי ציבור מאשר יכולת ממשית אם בכלל ? זאת למדתי מדיווחיהם של מטופלים אשר פנו אליי לאחר התנסות ברפואה סינית ובדיקור שבזבז את זמנםואם היתה לו יעילות ?
הוא היה מוכנס בו ביום לשימוש במרפאתי וזה לא קרה.
במילים פשוטות , דיקור במחטים אינו יכול לגרום לגוף שלא ליצור נוגדנים כנגד עצמו אחרת היה ניתן להסתייע בו בקשת רחבה של מחלות אוטואימונית הגורמות סבל רב לאינושות ומשכך, הוא מהווה טיפול פקטיבי המבזבז את זמנו של החולה בהגעה לטיפולי דיקור והוא כמובן חסר משמעות במקרה של אורטיקריה כרונית ובכל מחלות העור המפורטות כאן באתר.
אני רואה חובה מוסרית לחשוף מידע זה המוסתר מעניי החולים.

האם הטיפול הוא הומאופטי ?
התשובה היא שלילית , להומאופטיה אין יכולת לטפל באורטיקריה ובמחלות אוטואימוניות בכלל וזה ידוע מזה שנים למידע נוסף כאן
אני רואה חובה מוסרית לחשוף מידע זה המוסתר מעניי החולים.

כיצד ניתן לדעת באם החולה מתאים לטיפול ?
התשובה לכך נעוצה בתוצאות ראשונות של הטיפול אשר ניתן לראות אחר שבוע ימים בקרב ילדים , או אחר חודשיים עד שלושה חודשים בקרב מבוגרים .
התגובה המהירה בקרב ילדים נגזרת ככל הנראה מממדי גופם הקטן .
באם הופיעה תגובה , זו ניכרת בירידה ראשונית ומשמעותית בתדירות הופעת הפריחה ובמאפייניה הנגעיים אשר משנים צורתם ומוקטנים בצורה ניכרת – בהמשך תרד גם תדירות הפריחה עד להעלמותה המוחלטת.
חשוב מאד  לציין כי האינדיקציה לתגובה בקרב מבוגרים תהא לאחר חודשיים שלושה – משום שהנסיון מראה כי בקרב חולים לא מעטים אשר נטלו את הטיפול הושג מפנה רק כעבור 60-90 יום התמדתם בטיפול  למשך תקופה זו היתה ביסוד ההצלה  מאורטיקריה כרונית מעיקה .
משנעלמה הפריחה ראוי  ליטול עוד חודש נוסף כחיזוק גם בלא פריחה ברקעכך על כל פנים מראה הנסיון הטיפולי.

עדויות של חולי אורטיקריה לאחר החלמה ניתן לקרא בפרק אורטיקריה כרונית עדויות מטופלים כאן באתר.